خیانت به همسر

خیانت به همسر

ممکن است از خيلي راه‌هايي که ممکن است ناخواسته به او خيانت کنيد آگاه نباشيد.....

ده نکته اساسي براي جلوگيري از خيانت همسرتان

ممکن است تصور کنيد که ممکن نيست هيچوقت دست به خيانت بزنيد. همسرتان را دوست داريد و فکر مي‌کنيد هيچوقت به او خيانت نخواهيد کرد. ولي، ممکن است از خيلي راه‌هايي که ممکن است ناخواسته به او خيانت کنيد آگاه نباشيد. اگر اين رفتارها ادامه پيدا کنند، ممکن است خودتان را در سرازيري ببينيد که منجر به خيانتي شود که هيچوقت نمي‌خواسته‌ايد.

خيانت خيلي وقت‌ها‌ از در پشتي وارد مي‌شود و خودش را به شکل رفتاري بي‌ضرر و معصوم نشان مي‌دهد. اگر مي‌خواهيد ازدواجتان پايدار بماند و سرشار از خوشبختي باشد، بايد مراقب اين رفتارها باشيد و از آنها دوري کنيد.

1. تيک زدن

ممکن است توجيه کنيد که کمي خوش و بش کردن با همکارتان سر کار بد نيست. از اين گذشته، کار لذت‌بخشي است. ولي به شدت از اينکار خودداري کنيد چون واقعاً خطرناک است. اگر هم کسي خواست اينکار را با شما بکند، او را ناديده بگيريد. خوب شايد بپرسيد چه جور حرف‌هايي در دسته تيک زدن طبقه‌بندي مي‌شود. تيک زدن معمولاً شامل حرف زدن و رفتار کردن به طريقي است که نشاندهنده صميميتي بيشتر از واقعيت بين دو طرف است، طبق قوانين آداب اجتماعي که معمولاً ابراز علاقه جنسي مستقيم پذيرفته‌شده نيست. زبان بدن آن هم شامل ارتباط چشمي، دست زدن به موها و نوازش‌هاي کوتاه مي‌شود.

افراد متاهل نبايد هيچوقت خود را درگير اين رفتارها با فردي جز همسرشان کنند. اين يکي از بارزترين رفتارهايي است که نشانه عدم‌وفاداري شما به همسرتان است. کسي که با او تيک مي‌زنيد ممکن است اين رفتار شما را دعوتي براي ايجاد رابطه‌اي صميمي‌تر احساس کند.

2. تکيه کردن به جنس مخالف

وقتي درمورد مشکلات و ناراحتي‌هايتان با فردي از جنس مخالف دردودل مي‌کنيد، خودتان را در موقعيت خطرناکي قرار داده‌ايد. ممکن است به نظر بي‌ضرر برسد چون شما فقط به کسي براي دردودل نياز داشته‌ايد. اگر مشکلي داريد، با همسرتان درمورد آن حرف بزنيد. او بهترين کسي است که مي‌توانيد با او دردودل کنيد. اگر به کارتان نيامد، يکي از اعضاي خانواده يا يک مشاور روانشناس را براي اينکار انتخاب کنيد. نه کسي که ممکن است اين کار شما را دعوتي براي صميميت بيشتر ببيند.

3. وقت گذراندن به تنهايي با فردي ديگر

چيزي که به نظر يک ناهار خوردن ساده با فردي از جنس مخالف يا ديدن کسي در خيابان و ايستادن و گپ زدن با او مي‌رسد، مطمئناً جزو رفتارهاي خيانت‌آميز طبقه‌بندي مي‌شود. ممکن است بگوييد، «اي بابا، مگه ما بچه هستيم؟ هيچ اتفاقي قرار نيست بيفتد» ولي هميشه احتمال وقوع اتفاق‌ها وجود دارد. بهتر است آن زمان را با همسرتان بگذرانيد تا يک غريبه.

وفادار بودن يعني بتوانيد در همه جنبه‌ها موجب لذت و شادي همسرتان را فراهم کنيد

4. بدگويي کردن از همسرتان

وقتي دوست خوبي براي کسي باشيد، هيچوقت بد او را جايي نمي‌گوييد. همسر شما بهترين دوست شماست و آخرين کسي است که حق داريد در زندگي از او بدگويي کنيد. اگر با او دچار مشکل شده‌ايد، با خودش در آن مورد صحبت کنيد. بگذاريد مکالماتتان با ديگران درمورد نقاط مثبت و خوب همسرتان باشد نه مشکلاتي که با او داريد. البته استثنايي که در اين زمينه وجود دارد، آزار و سوء‌استفاده است. اگر در رابطه با همسرتان مورد آزار و سوء‌استفاده قرار مي‌گيريد، حتماً بايد يکي از اعضاي خانواده، دوست يا يک مشاور را از اين مسئله مطلع کنيد. حفظ ايمني و امنيت خودتان از هر چيزي مهمتر است.

5. چت کردن اينترنتي با جنس مخالف

اگر تصور مي‌کنيد اين کاري بي‌ضرر است، دوباره فکر کنيد. ممکن است اول همانطور که مي‌گوييد شروع شود ولي مطمئناً تا انتها همانطور نمي‌ماند. خيلي‌ها چون تصور مي‌کردند کار بي‌اشکالي است با دوستان قديمي‌شان مکالماتي به نظر بي‌ضرر را شروع کردند ولي بدون اينکه بدانيد همه چيز بين شما تغيير خواهد کرد و يکدفعه متوجه مي‌شويد که ازدواجتان به خطر افتاده است. اينکار را نکنيد. فقط موجب ناراحتي و دلشکستگي خواهد شد.

6. لباس پوشيدن به صورتي که نظر کسي را به جز همسرتان جلب کنيد

اگر مي‌خواهيد طوري لباس بپوشيد که به نظر کسي خوب بياييد، بايد انگيزه‌هايتان را دوباره ارزيابي کنيد. اينکه بخواهيد با پوشيدن يک لباس جذاب نظر کسي را به سمت خودتان جلب کنيد، فقط يک قدم تا خيانت فاصله داريد.

7. نوشتن يادداشت‌ها و نامه‌هاي شخصي صميمي به شخصي غير از همسرتان

اگر مي‌خواهيد يک نامه تبريک يا تسليت بنويسيد، بگذاريد از جانب هر دو شما باشد تا هيچ سوء‌تفاهمي براي طرف مقابل درمورد قصد و نيت شما ايجاد نشود.

8. شريک جنسي خوبي براي همسرتان نبودن

وفادار بودن به همسرتان يعني خودتان را در اختيار او قرار دهيد تا بتواند از جنبه صميمي‌تر رابطه‌تان هم لذت ببرد. خودداري از صميميت جنسي با همسرتان و انجام ندادن وظايف زناشويي‌تان، دوام زندگي‌تان را مختل مي‌کند. ممکن است باعث بروز ناراحتي و حتي شک شود. وفادار بودن يعني بتوانيد در همه جنبه‌ها موجب لذت و شادي همسرتان را فراهم کنيد.

9. اولويت دادن به والدينتان درمقابل همسرتان

همسرتان بايد هميشه نفر شماره يک زندگي شما باشد. اگر اتفاق فوق‌العاده‌اي برايتان مي‌افتد، مثلاً ترفيع کاري، تاييد بارداري يا هر خبر خوب ديگر، ممکن است وسوسه شويد که اول به والدينتان زنگ بزنيد و آنها را در شادي‌تان شريک کنيد. ولي مقاومت کنيد. بگذاريد همسرتان نفر اولي باشد که از اين خبر خوش مطلع مي‌شود.

10. اولويت‌ دادن به فرزندانتان درمقابل همسرتان

بچه‌ها خيلي مهم هستند، درست است. آنها افراد بسيار مهمي در زندگي شما هستند ولي نه مهمتر از همسرتان. اگر همسرتان را از رديف اول اولويت‌هاي زندگي‌تان پايين بياوريد، يعني وفاداري کامل به او نداريد. اولويت زندگي شما بايد همسرتان باشد. اينکار نه تنها باعث رشد و شکوفايي زندگي‌تان مي‌شود و آن را قوي‌تر مي‌کند، بلکه محيطي امن و ايمن براي فرزندتان فراهم مي‌کند.

اين نکات را بررسي کنيد و ببينيد آيا 100% به همسرتان وفادار هستيد يا نه. با اينکار زندگي زناشويي بسيار شاد و مستحکم خواهيد داشت./مردمان
khaanevade.ir/213


 خیانت به همسر

ارسال شده در مورخه : شنبه، 18 اسفند ماه، 1397 توسط berenjas

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما : 
ایمیل شما : 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]